عبارت تاکیدی چیست؟ و صحیح ترین راه انجام ان چیست؟

جملات تاکیدی چسیت؟

یکی دیگر از راه های توجه کردن به خواسته اتان که باعث هم ارتعاش شدن با خواسته اتان می شود استفاده از جملات تاکیدی است که هر کسی که کوچک ترین معطاله ای در مورد قانون جذب داشته باشد اسمش را شنیده است و احتمال خیلی زیاد استفاده هم کرده است ولی شاید این تمرین هم مثل خیلی تمرین های دیگه که اصولی دارد تا درست نتیجه بدهد را ندانید که در این قسمت قصد داریم که نحوه صحیح و اصولی استفاده از عبارات تاکیدی را بیان کنیم. در همین یک نکته خیلی مهم را می خواهم به شما بگویم که همین که الان شما می دانید ارتعاش چیست و توجه چیست و در پشت صحنه تمارین قانون جذب مثل عبارات تاکیدی یا تجسم و… که همان ارسال ارتعاش است چه می گذرد از بیش از نود درصد کسانیکه قانون جذب مطالعه می کنند جلو تر هستید به همین دلیل است که اقای جک کنفیلد می گوید بیش از ۹۵ درصد کسانیکه فکر می کنند قانون جذب را فهمیده اند در اصل نفمیده اند.

عبارات تاکیدی تعیین خواسته نیست

به طور کلی عبارات تاکیدی یکسری جملات مثبت در راستای هدف ما هستند که به ما کمک می کنند که ذهن و ضمیرناخودآگاهمون رو برنامه ریزی کند که با خواسته امان هم ارتعاش شویم تا به آن برسیم. پس نقش تعیین خواسته ندارند که ما فکر کنیم که با تکرار عبارات تاکیدی ما داریم خواسته امان را به جهان می گوییم، نه اینطور نیست ما فقط با تکرار عبارات تاکیدی قرار است که به خواسته امان توجه کنیم و مهم تر از آن اینکه به احساس خوب و احساس داشتن خواسته امان برسیم که مجموع توجه و احساس می شود ارتعاش و کار قانون جذب و جهان اینکه هم ارتعاش ها رو کنار هم قرار می دهد. اشتباهی که خیلی ها در عبارت تاکیدی می کنند این است که فکر می کنند که عبارات تاکیدی برای این است که ما به جهان اعلام کنیم که خواسته ما چیست که این کاملا اشتباه است فقط و فقط کار ما اینکه با خواسته امان هم ارتعاش بشویم چون جهان می داند که ما چه می خواهیم و نیازی نیست که ما به جهان بگوییم چه می خواهیم.

به عنوان مثال وقتی شما از در زندگی اتان به یک مشکل یا تضاد بر می خورید مثلا یک دعوا بین شما و خانواده اتان پیش می آید همان لحظه در وجود شما یک خواسته شکل می گیرد که من آرامش در روابطم را می خواهم و این خواسته را خدا و جهان می داند و فقط کاری که شما باید انجام بدید این است که شما با خواسته اتان هم ارتعاش شوید و به آن توجه کنید تا آن را وارد زندگی اتان کنید که در اینجا مثلا می توانید از این عبارت تاکیدی استفاده کنید که خدایا شکرت که آرامش رو در روابط و زندگی من هروز داری بیشتر و بیشتر می کنی. با این جمله که اگر مدام تکرار کنید و مهم تر از آن احساسش کنید، دارید ارتعاش آرامش و روابط با آرامش را می فرستید و اتفاقی که می افتد این است که آرام آرام وقتی تمزکتون رو از روی اتفاقات نا خواسته بر می دارید و روی خواسته خود می گذارید طبق قانونمندی دقیق جهان شما به سمت خواسته اتان که آرامش در روابط است هدایت می شوید. ولی متاسفانه کاری که اکثرا آدمها در این جور مواقع انجام می دهند این است که به جای تمرکز روی چیزی که می خواهند فقط در مورد اتفاق بدی که افتاده است غر میزنند و ناله می کنند و صحبت و فکر می کنند و با این کار این با ناخواسته خود هم ارتعاش می شوند و طبق قانون همیشه شرایط و اتفاقاتی رو تجربه می کنند احساس بد بیشتری رو به آنها بدهد.

حالا چگونه حرفه ای عبارات تاکیدی بسازیم

اولین موردی که باید در عبارات تاکیدی رعایت شود این که کوتاه و مثبت باشد،که راحت گفته شود و راحت ذهن و ضمیر ناخودآگاه ما آن را بپذیرد. منظور از مثبت بودن این است که خیلی ها می گویند نمی خواهم مریض باشم، خوب این جمله منفی است و کلمه مریض خودش منفی است و ضمیر ناخوداگاه این کلمات را تحت الافضی برداشت می کنند و در اصل شما را با مریضی هم ارتعاش می کند. جمله صحیح این است که بگویمم من تن و بدن سالم و سلامت دارم یا بدن من هر روز داره سالم و سالم تر می شود.

مورد دوم که باید رعایت شود این است که جمله شما مبهم نباشد کاملا صریح و واضح بیان کند که خواسته شما چیست که بتوانید آن را احساس کنید. مثلا جمله خدارو شکر که چیزهایی عالی دارم یک جمله کاملا مبهم است که اصلا مشخص نیست که چیزهای عالی یعنی چه. پس از جملاتی استفاده کنیدکه دقیقا مشخص کند که خواسته شما چیست.
مورد بعدی اینکه جملات را در زمان حال بکار ببرید. اگر بگویید که من در آینده همسر فلان خواهم داشت صحیح نیست باید با هدفتان همین الان زندگی کنید یعنی از این جمله استفاده کنید که خدایا شکرت که من با همسر با فلان ویژگی ها دارم زندگی می کنم، یعنی حس داشتن هدفتان را همین الان باید تجربه کنید.

مورد بعدی اینکه از کلماتی استفاده کنیدکه احساساتتان را در جمله بیان کند. مثلا بگویید که خدایا شکرت که دارم از زندگی با همسر دلخواهم لذت میبرم، در این جمله کلمه لذت می برم دقیقا داره احساس شما رو بیان می کند.
مورد بعدی اینکه با شکر گذاری ترکیبش کنید که اگر به مثال های بالا دقت کنید تقریبا همه آنها با خدایا شکرت شروع میشد. و این همه اینها دقیقا برای این کار است که شما به احساس بهتر و بهتری برسید و ارتعاش قوی تری بفرستید.
مورد بعدی این است که عبارات تاکیدی را برای خودتان بسازید. مثلا این جمله که خدایا شکرت که همسرم داره به من احترام می گذارد، این جمله برای شما نیست و اشتباه است و شما قرار نیست کسی را تغییر دهید شما فقط باید روی خودتان کار کنید و دست از تغییر دیگران بردارید. مثلا می توانید بگویید خدایا شکرت که من اینقدر دوست داشتنی و جذاب هستم.

مورد بعدی این است که عبارات تاکیدی که برای خود با توجه به موارد بالا ساختید را تغییر ندهید و یک جمله که ساختید را مدام تکرار کنید.

عبارات تاکیدی نمونه برای جذب همسر دلخواه

خدایا شکرت از زندگی درکنار همسر دلخواه دارم لذت می برم
خدایا شکرت که منو لایق ناب ترین عشق الهی قرار دادی
خدایا شکرت که من ازدواجی سرشار از عشق و زیبایی رو تجربه کردم
خدایا شکرت که بهترین هسر دنیارو همونی که می خواستم را نصیب من کردی.

و با خلاقیت خودتون می توانید هر عبارت تاکیدی که به شما احساس بهتری می دهد را بسازید و آن را تغییر دهید چون مهم فقط احساس شماست.

تمرین: یک یا چند عبارت تاکیدی برای خود بسازید و روزی حداقل یک ساعت آن را تکرار کنید و احساسش کنید. البته حالت ایده آلش اینکه این عبارات مثل ذکر همیشه روی لبتان باشد و مدام تکرارش کنید تا به صورت ناخودآگاه شود. می توانید آن را ضبط کنید و مدام به آن گوش بدهید و از طریق شندین ضمیر ناخودآگاهتون رو برنامه ریزی کنید. حتی درخواب هم می توانید از آنها استفاده کنید.زمانی متوجه می شوید که این کار را خیلی درست انجام داده اید که در خواب هم این عبارات را تکرار کنید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *